Як правильно підібрати розмір матраца?

Як правильно підібрати розмір матраца?

30.11.2020

Часто покупці віддають перевагу таким характеристикам матраца, як жорсткість, гіпоалергенність і ціна, в той час як розмір матраца визначено приблизно. Це поширена помилка: якщо габарити матраца не відповідають ліжку, він може виступати за межі спального місця, сповзати, стовбурчитися або «провалюватися» в каркас. Для глибокого і комфортного сну варто подбати про правильну ширину, довжину і товщину виробу.

ЩО ВИЗНАЧАЄ ПОТРІБНИЙ РОЗМІР ВИРОБУ?

Всі матраци можна умовно розділити на дорослі і дитячі моделі. Для дорослого вони можуть бути односпальним (80-85 см в ширину), полуторними (1,2 м) або двоспальними (від 1,4 до 2 м). Стандартні «дорослі» матраци мають прямокутну форму, квадратні моделі 200х200 розраховані на двох. Розмір для дитини зручно визначити за віком: можна підібрати варіанти як для новонародженого, так і для підлітка.

Є можливість замовити ліжко з матрацом за індивідуальними розмірами: популярні круглі моделі, неординарний інтер’єр доповнять овальні або ромбовидні ліжка.

ЯК ПІДІБРАТИ ВІДПОВІДНИЙ МАТРАЦ?

матрац

Якщо ви купуєте виріб закордонних виробників, потрібно вибирати ту ж фірму, де було куплене ліжко. Євро розміри вказані в сантиметрах, а американські – в дюймах. Якщо перевести дюйми в сантиметри, числа будуть дробовими, тому не варто розраховувати на відповідність. Але відхилення на 1 см несуттєве: наприклад, якщо довжина ліжка становить 199 см, а ширина – 159 см, можна купити ортопедичний матрац 160х200 см.

Основні параметри, на які при цьому потрібно звернути увагу:

1. Висота, або товщина. Стандарт становить від 15 до 33 см, і залежить від ваги людини. Чим більша вага, тим глибшим буде максимальний прогин матраца, тому повним людям не потрібно вибирати тонкі моделі. При цьому варто пам’ятати, що вироби товщиною від 2 до 10 см використовуються лише в якості наматрацників на дво- або односпальне ліжко, які доповнюють основне покриття каркасу або м’який диван. Дитячі ліжечка мають матраци із заданою товщиною, яка обов’язково вказана в паспорті виробу.

2. Ширина. Оптимальним для однієї людини є матрац для полуторного ліжка – до 120 см. Ліжко може мати ширину від 1,5 до 2 м, що дає можливість вибрати як модель для вузького спального місця, так і просторіший варіант. Важливо звернути увагу на габарити дитячого матраца в ліжечко, який не повинен залишати порожнечі біля країв (бортиків).

3. Довжина. Вона повинна бути на 15 і більше сантиметрів більшою, ніж зріст людини, що дозволить відчувати себе комфортно на ліжку.

Одне з основних правил того, як вибрати правильну основу для сну, – розрахувати розміри ліжка, а не старого безпружинного матраца, який з часом міг деформуватися. Якщо матрац потрібен на диван, виміряти основу зручніше рулеткою, а не лінійкою, яка може зміщуватися при використанні.