Як вибрати зручний і практичний матрац

Як вибрати зручний і практичний матрац

19.03.2021

Здоровий сон - запорука успішного дня і відсутності проблем з опорно-руховим апаратом. Необхідно спати по 7-8 годин на добу, грамотно підібрати ліжко, всі необхідні до неї комплектуючі. Купити матрац - не проблема, але не всі потенційні користувачі знають, як правильно підібрати. Така покупка робиться на пару років, товар повинен бути обраний грамотно. Від якості та рівня жорсткості виробу залежить самопочуття на весь день і комфорт.

Що краще: жорстке або м'яке покриття

Фахівці повідомляють, що чим в більш природному положенні буде знаходитися хребет під час сну, тим більше розслабляються м'язи, а це значить, що на ранку не буде болю в спині, гарантовано бадьорий стан. Домогтися ефекту допоможе ортопедичний матрац на ліжко. Якщо людина все життя спав на м'яких перинах, то спочатку він буде відчувати максимальний дискомфорт, але звикнути до більш твердому покриттю доведеться, щоб не виникало проблем з опорно-руховою системою.

Багато людей думають, що чим жорсткіше матрац, тим краще, але думка не виправдовує себе. М'язи не можуть розслабитися на занадто твердої поверхні, на ранок не виходить повернути шию і болить спина.

Немає єдиної думки щодо того, який рівень жорсткості краще. Варіант підбирається індивідуально, залежно від анатомії людини, його ваги, зросту та наявності хронічних захворювань. Важливо пам'ятати про те, що дешеві моделі ніколи не можуть бути якісними. Функціональність зазвичай дорівнює встановленої вартості.

Особливості пружинних і безпружинних матраців

Можна матрац на диван чи ліжко придбати з пружинами, без них. Третього комбінованого варіанту не існує. Є свої переваги і недоліки. Пружинні моделі продаються з незалежним або залежним блоком. Другий варіант більш твердий по відчуттях. Моделі без пружин м'якше і підходять для сформованого скелета. Вони практичні, довговічні і відрізняються високими ортопедичними властивостями.

Рекомендації по вибору

Щоб після довгого сну людина не відчував швидку стомлюваність необхідно підібрати матрац, який гарантує стабільне серцебиття, повне розслаблення м'язів і зручне положення хребта.

Рекомендується враховувати такі нюанси:

  • Габарити;
  • Наповнювач;
  • Потенційний термін експлуатації;
  • Рівень жорсткості;
  • Повітрообмін;
  • Вбирання вологи.

Важливо, щоб товар не видавав статичну електрику і не викликав алергічну реакцію через покриття.