Який матрац краще обрати?

Який матрац краще обрати?

18.11.2020

Які параметри слід врахувати при виборі матрацу. Оптимальна підтримка положення тіла під час сну забезпечує здоров’я хребта і, як наслідок, організму в цілому. Найважливіший фактор, на який слід звернути увагу, це жорсткість виробу. М’які матраци підходять чоловікам і жінкам з вагою тіла до 60 кг, а також людям похилого віку. Середня жорсткість ідеальна для дітей, підлітків і дорослих у ваговій категорії до 90 кг. Жорсткі матраци рекомендовані людям, які мають проблеми зі здоров’ям опорно-рухового апарату і тим, хто важить більше 90 кг.

Рівень комфорту. Матрац, що повторює форму вашого тіла, сприяє повному розслабленню м’язів, забезпечує комфортні відчуття, позбавляє від болю в спині і позитивно впливає на якість сну.

Оскільки на сон припадає значна частина нашого часу, рекомендується вибирати екологічні і вентильовані матеріали. Перед купівлею, переконайтеся, що наповнювач має гіпоалергенні і хороші гігієнічні властивості.

Помилки при виборі матраців.

Занадто м’які матраци дають оманливе відчуття комфорту. Без необхідної підтримки, тіло знаходиться в неприродному положенні, в результаті чого, з’являються м’язові затиски і порушується циркуляція крові. Аналогічний ефект дає занадто жорсткий матрац, забезпечуючи надмірний тиск на м’які тканини плечей і стегон. Для того, щоб уникнути помилки при купівлі, слід полежати на декількох матрацах близько десяти хвилин. Якщо через цей проміжок часу ви не відчуєте дискомфорт і бажання поміняти положення тіла, значить, вибір правильний.

Оптимальний розмір.

Ідеальне спальне місце має довжину на 15 см більшу від росту власника, і ширину, що не утрудняє руху під час сну. Для двох людей, які сплять поруч, ширина розраховується за допомогою відведених в сторону ліктів. Вони не повинні торкатися один одного чи звисати з краю матраца. Такий розмір сприяє приємному розслабленню, комфортному відпочинку, міцному та здоровому сну. Також необхідно упевнитися, що обраний розмір, впишеться в габарити спальні.

Ортопедичні матраци та їхні види.

Сучасна промисловість випускає велику кількість матраців для повсякденного використання. Ортопедичні матраци поділяються на пружинні і безпружинні. Перші  мають конструкцію, що складається з блоку пружин і наповнювача. Вони непогано підтримують хребет, але мають ряд недоліків. Такі вироби не підходять людям з понад 90 кг вагою, оскільки через навантаження пружини часто виходять з ладу, не повторюють контури тіла, скриплять, поширюють коливання і мають невеликий термін служби. Безпружинні матраци виготовлені з різних наповнювачів, давайте розглянемо деякі їхні різновиди.

Вибір матеріалу.

Високоеластична піна. Цей ортопедичний наповнювач є елітним, високоякісним і стійким матеріалом, має багато переваг, які по-справжньому цінують сучасні споживачі. Відкриті осередки піни стискаються при натисканні, завдяки чому матрац повністю повторює форму людини, що спить, при цьому, рівномірно підтримується абсолютно все тіло. Тому спати на матрацах з високоеластичної піни дуже комфортно. Екологічно чистий матеріал не вбирає вологу і запахи, виключає проникнення шкідливих мікроорганізмів і володіє відмінною повітропроникністю. Основа піни відрізняється значною механічною міцністю, що є запорукою довговічності матрацу і збереження початкових характеристик виробу при щоденній експлуатації.

Пінополіуретан володіє ортопедичними властивостями, пружністю, еластичністю і доступною ціною, але має суттєвий недолік – надмірно вбирає запахи, вологу та не піддається чистці в домашніх умовах.

Натуральний латекс – це органічний матеріал, що виготовляється з переробленого соку пальм. Має водовідштовхуючі і анатомічні властивості, повторює форму тіла людини, яка спить,  забезпечуючи необхідну підтримку хребту. На жаль, деформується від важкої ваги.

Штучний латекс має ті ж переваги, що і натуральний, але наділений більшою пружністю і витримує велику вагу, швидко відновлюється після здавлювання. Такий наповнювач підходить далеко не всім, через надмірну жорсткості.

Струттофайбер виготовляється з синтетичних матеріалів, з додаванням бавовни і шерсті. Шляхом впливу гарячого повітря, волокна згуртовуються між собою, в результаті чого виходить еластичний матеріал, з теплозберігаючим ефектом. Пружний, «дихаючий» і недорогий наповнювач, але недовговічний при інтенсивному використанні.

Природні наповнювачі. Матраци з овечої, верблюжої вовни, кінського волоса, сушених водорослів і гречаного лушпиння мають відмінну вентиляцію і гігроскопічність. Вовняні матраци ідеально зберігають тепло, водорості, а гречка позитивно впливає на здоров’я. Вироби не мають ортопедичного ефекту, протипоказані алергікам і, з причини дороговизни натуральної сировини, часто підробляються.